Seba Makina
 

SOSYAL SORUMLULUK

Sosyal sorumluluk, bireyleri, kuruluşları ve toplulukları insanlığın refahı için sorumluluk almaya teşvik eden etik bir koddur. Doğanın dengesinin korunmasında önemlidir. İnsanlar etik davranmalı ve yaşadıkları çevreye özen göstermelidir. Eğitim, sosyal sorumluluğu yaymanın ve insanları eylemlerinin sonuçlarının farkına varmanın etkili bir yoludur. İnsan toplumu, karar alırken etik değerlere sahip insanlara rehberlik eden bir ahlaki pusulaya ihtiyaç duyar. Bilgeler, çevreleri ve bu dünyadaki yaşamın korunması konusunda eğitimle aydınlanmayı seçerler.

Sosyal ihtiyaçları gözetmek, sosyal sorumluluğun vazgeçilmez bir parçasıdır. Bireyler kendi ihtiyaçlarını karşılamadan önce diğer insanların ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Bu zihniyet, daha güçlü bir topluluğa yol açan başkalarına yardım etmeyi teşvik eder. Başkalarına yardım ederken önce çocuklara, yaşlılara ve hastalara yardım etmek önemlidir. Bu şekilde, daha mutlu ve sağlıklı bir küresel toplum inşa edebilirsiniz.

Çevreye özen göstermek, sosyal sorumluluğu teşvik etmenin önemli bir parçasıdır. Bireyler, eylemlerinin çevrelerindeki doğal dünyayı nasıl etkilediğinin farkında olmalıdır. Eğitim, insanları kirlilik veya iklim değişikliği gibi çevresel sorunlar hakkında bilgilendirmeye yardımcı olur. Çocukların her gün iyi seçimler yapmanın önemini anlamalarına yardımcı olmak da önemlidir.

Biz SEBA MAKİNA ailesi olarak, çevreye, insana, eğitime duyarlı, sürdürülebilir sosyal sorumluluklarının bilincinde bir firmayız. Eğitime, yeşil alanların güçlendirilmesine, topluma daha faydalı bireylerin yetişmesi için her türlü mesleki eğitime finans ayırarak bu süreçleri yakından takip edip desteklemekteyiz.